Organisation

VÄXEL: +46 480 77 01 00
.
.
FÖRSÄLJNING SVERIGE
.
Mattias Kornelius, Area Sales Manager Sverige
Telefon: + 46 480 77 01 12
e-mail: mattias.kornelius@lackeby.se
.
Daniel Lindström, Area Sales Manager Sverige
Telefon: +46 480 77 01 17
e-mail: daniel.lindstrom@lackeby.se
.
Roger Wångelid, Area Sales Manager Sverige
Telefon: +46 480 77 01 24
e-mail: roger.wangelid@lackeby.se
.
Veronica Tell, Reservdelar Roto-Sieve
Telefon: + 46 303 24 64 86
e-mail: veronica.tell@lackeby.se
.
.
FÖRSÄLJNING EXPORT
.
Magnus Fahlman, Area Sales Manager Västra Europa
Telefon: + 46 303 24 64 81
e-mail: magnus.fahlman@lackeby.se
.
Mattias Johnsson, Area Sales Manager Amerika och Södra Afrika
Telefon: + 46 303 24 64 84
e-mail: mattias.johnsson@lackeby.se
.
Michael Fridolfsson, Area Sales Manager Mellanöstern, Sydöstra Asien och Norra Afrika
Telefon: + 46 480 77 01 05
e-mail: michael.fridolfsson@lackeby.se
.
Robert Holm, Asien, Östra Europa och Oceanien
Telefon: +46 480 77 01 04
e-mail: robert.holm@lackeby.se
.
.
FÖRETAGSLEDNING
.
Magnus Axelsson, VD
Telefon: +46 480 77 01 01
e-mail: magnus.axelsson@lackeby.se
.
Robert Holm, Marknads- & Försäljningschef
Telefon: +46 480 77 01 04
e-mail: robert.holm@lackeby.se
.
Kristian Petersson, Teknisk chef
Telefon: +46 480 77 01 11
e-mail: kristian.petersson@lackeby.se
.
Daniel Eriksson, Produktionschef
Telefon: +46 480 77 01 07
e-mail: daniel.eriksson@lackeby.se
.
Helene Andersson, Ekonomichef
Telefon: +46 480 77 01 19
e-mail: helene.andersson@lackeby.se
.
.

ÖVRIG PERSONAL LACKEBY

ROTO-SIEVE FRANCE

Event
Aktuellt
  • Lyckad kyrkstafett för Lackeby’s lag

    Lackeby deltog för 3:e året i rad med ett lag på den långa sträckan när Ölands kyrkstafett, under valborgsmässohelgen, arrangerades för 39:e gången.
    8st löpare av totalt 11st i laget jobbar på Lackeby i Kalmar vilket är fantastiska 20% av …

    Läs mer →

    (No Comments)

    >>
  • Förstärkning av Lackeby’s försäljningsorganisation

    Det är med glädje vi kan informera om att vi förstärkt vår försäljningsorganisation med Michael Fridolfsson som kommer att jobba med exportförsäljning.
    Michael tar med sig stor erfarenhet från försäljning i en international miljö och har innan han började hos …

    Läs mer →

    (No Comments)

    >>
  • Lackeby® Roto-Sieve trumsil med integrerad pressenhet

    Lackeby® lanserar nu en option till våra välkända och uppskattade Lackeby® Roto-Sieve trumsilar. Vissa modeller kan numera levereras med integrerad Lackeby® Axellös skruvpress. Några av fördelarna är lägre installationshöjd, lägre investeringskostnad och separation/avvattning i en och samma enhet.
    Leverans av …

    Läs mer →

    (No Comments)

    >>
  • Fokus på produktutveckling ska ta Lackeby™ in i framtiden

     

    Lackeby Konstruktör Emanuel Klinth

     

     

     

     

     

     

     

     

    Emanuel Klinth, 37, är nyanställd produktutvecklare hos Lackeby™, som nu satsar stort på utveckling av nya produkter.
      Det här är en ny produkt för mottagning av septikslam, som vi provar

    Läs mer →

    (No Comments)

    >>
  • Läckeby Products levererar värmeväxlare till Sydafrika

    Det är med stolthet som vi informerar kring vår senaste leverans av totalt 10st värmeväxlare av modell VSV 150-14 som har levererats till området kring Johannesburg
    På plats som kommer de användas i två olika projekt/anläggningar vilka är Olifantsvei och …

    Läs mer →

    (No Comments)

    >>

knapp-produkter

knapp-reservdelar

Privacy Preference Center